OPIS INWESTYCJI

  Zrealizowaliśmy mini osiedle domów jednorodzinnych, czterech w zabudowie szeregowej  i jednego bliźniaczego. Budynki mają własną drogę wewnętrzną i oddzielny wjazd  od ul. Ligustrowej. Powierzchnia całkowita każdego budynku  to 216m2 (parter i piętro – 161m2, poddasze wys. ponad 2,20m – 55m2. Domy mają przestronne garaże, w których zmieści się duży samochód, rowery i mnóstwo innych sprzętów. Dodatkowo do każdego domu przypisane jest w jego bezpośredniej bliskości drugie stanowisko parkingowe dla samochodu. Każdy dom ma własny, piękny taras oddzielony ścianką akustyczną od sąsiadów oraz ogrodzony ogródek o powierzchni od ok. 70m2 do 175m2. Podstawowy atut naszego osiedla to kameralność i cisza w bliskości miasta.

Poddasza wszystkich domów są wykonane w wersji bez ścian działowych, z ociepleniem wełną mineralną na stropie, oddzielone termicznie od kondygnacji pod nimi. Kupujący decyduje o ich otwarciu i aranżacji w trakcie lub po zakończeniu inwestycji. Proponowany układ domów pozwala nabywcom na elastyczną, zgodną z bieżącym zapotrzebowaniem gospodarkę przestrzenią i energią. Można na poddaszu wydzielić pokoje mieszkalne, dodatkową łazienkę, fitness, saunę czy po prostu mieć strych. Wszystko możliwe i do wyboru! Ściana działowa oddzielająca kuchnię od salonu i korytarza może być dowolnie zmodyfikowana poprzez przesunięcie lub zamknięcie otworu drzwiowego (wykonano stosowną belkę nadproża), Można też ściankę w całości usunąć. Podejścia wody i kanalizacji umożliwiają wykonanie układu „wyspowego” przy aranżacji kuchni. Na piętrze można modyfikować wszystkie ściany łazienki, korytarza oraz ściankę między pokojami zachodnimi. Można również wykonać drugą łazienkę piętra.  Osiedle jest ogrodzone ogrodzeniem stalowym, systemowym wysokości 1,50m na cokole betonowym, z bramą wjazdową uruchamianą pilotem oraz instalacją domofonową. Działki przynależne do budynków ogrodzone niskim, wewnętrznym ogrodzeniem stalowym na cokole betonowym. Budynki murowane w technologii tradycyjnej wykonane z materiałów o najwyższym współczynniku izolacji termicznej i dźwiękowej (silikat). Osiedle wyposażone we wszystkie media (gaz, woda, kanalizacja z szambami, energia, Internet) oraz we własną infrastrukturę komunikacyjną to jest drogę osiedlową, dojścia do budynków, miejsca parkingowe. Każdy dom wraz z działką stanowić będzie odrębną własność z założoną Księgą Wieczystą obejmującą nieruchomość.  Osiedle zlokalizowane poza strefami uciążliwości w strefie zabudowy mieszkaniowej przeznaczonej w  planie zagospodarowania przestrzennego wyłącznie dla budynków jednorodzinnych. Na osiedlu została wybudowana sieć kanalizacyjna, która po oddaniu do użytku sieci MPWiK w ul. Ligustrowej zostanie do niej podłączona bez konieczności wykonywania wykopów na terenie inwestycji. Jedynym działaniem będzie przełączenie przyłączy do budynków do sieci osiedlowej.

WARUNKI KOMUNIKACYJNE

Komunikacja samochodowa

Dogodny dojazd do centrum  ulicą Wał Miedzeszyński zajmie około 20 minut. Odległość od tej ulicy oraz ekrany dźwiękochłonne skutecznie izolują hałas drogowy od naszego osiedla.
Przystanek autobusowy przy Wale Miedzeszyńskim z 3 liniami i nocną jest w odległości 350m czyli 4 min pieszo.
Do Południowej Obwodnicy Warszawy dojadą Państwo w około 7 minut a stamtąd już wylot z miasta w wielu kierunkach czy też dojazd do jego odległych dzielnic.

Komunikacja kolejowa

Linia kolejowa z kolejką SKM, łącząca Otwock z Warszawą zapewnia szybki i wygodny dojazd do centrum. Najbliższe przystanki Warszawa Międzylesie lub Wawer z parkingami P+R w  pozwalają korzystać z transportu kolejowego. W wielkich aglomeracjach gdzie korki uliczne są stałym elementem krajobrazu kolej bywa dobrą alternatywą dla mieszkańców.

Metro

Metro to dalsza przyszłość ale:
Praska strona metra w kierunku południowym będzie rozbudowywana począwszy od stacji Stadion na której zrealizowane odgałęzienie i perony już czekają na budowę linii do przewidywanego przystanku końcowego przy skrzyżowaniu ulicy Bora Komorowskiego z Trasą Siekierkowską, które znajduje się w niedużej odległości od osiedla. Naturalnym przedłużeniem tej linii będzie nowa ulica Bora Komorowskiego, która kończyć się będzie w okolicy ul. Zwoleńskiej i dla której miasto wyznaczyło już stosowne rezerwy terenu (500 m od osiedla).

Rower

Bezkolizyjna ścieżka rowerowa na koronie wału wiślanego pozwala szybko dojechać do centrum czy też w stronę nowego mostu Obwodnicy Warszawy. Sieć ulic osiedlowych sprzyja rowerom poprzez nieduży i dosyć wolny ruch samochodowy.

Handel i usługi

Dogodne połączenie z centrum i każdą dzielnicą Warszawy, centrami handlowymi na obrzeżach miasta i w centrum dzielnicy Wawer pozwala korzystać w pełni z oferty miejskiej infrastruktury handlowo-usługowej. Szkoła podstawowa 15 minut pieszo, przedszkole – 3 minuty pieszo. Podstawowe sklepy spożywcze i przemysłowe w odległości 200 m od domu, przy ul. Bronowskiej.

ZIELEŃ, NATURA

Co prawda miasto nie buduje z reguły parków publicznych na jego obrzeżach i tak jest również w Wawrze ale w odległości 300 m od domu mają Państwo dziką naturę w tzw. międzywalu Wisły. Wspaniałe tereny spacerowe, biegowe, rowerowe ciągnące się kilometrami wśród dzikiej natury, przy rzece coraz bardziej czystej, z plażą i promem do Wilanowa. Ptactwo, sarny, dziki, ryby w rzece, natura na wyciągnięcie ręki! Tak blisko nigdzie w Warszawie, tylko tu! Dodatkowy atut to bezpośrednie sąsiedztwo obszaru zieleni publicznej od strony północnej granicy osiedla określonej w najnowszym studium zagospodarowania przestrzennego Warszawy, który rozciągał się będzie aż do okolic Trasy Siekierkowskiej!

SPORT, AKTYWNOŚCI

Bieganie, rower, tenis, basen, to wszystko będzie blisko domu. Trochę dalej otwockie lasy i malowniczy Świder. Nad Wisłą plaża Romantyczna, starorzecza z letnimi knajpkami i Spa. A całkiem koło domu, nowo zmodernizowana marina Warszawskiego Klubu Wioślarskiego gdzie można cumować swoją motorówkę czy houseboata i pływać na Zalew Zegrzyński, bulwary warszawskie czy nawet na Mazury. Naprawdę żal będzie iść do pracy czy szkoły, mając tyle atrakcji w zasięgu ręki…