OPIS INWESTYCJI

Z satysfakcją informujemy o rozpoczęciu nowej inwestycji domów w Warszawie, w dzielnicy Wawer. Tak blisko centrum i w takiej cenie nie ma już nowych domów w Warszawie!

Zaprojektowaliśmy mini osiedle domów jednorodzinnych, czterech w zabudowie szeregowej i jednego wolnostojącego. Budynki szeregowe mają oddzielny wjazd i drogę wewnętrzną od ul. Ligustrowej. Powierzchnia całkowita każdego budynku szeregowego to 218m2 (parter i piętro – 163m2, poddasze wys. ponad 2,20m – 55m2. Domy szeregowe mają przestronne garaże, w których zmieści się duży samochód, rowery i mnóstwo innych sprzętów. Dodatkowo do każdego domu przypisane jest w jego bezpośredniej bliskości drugie stanowisko parkingowe dla samochodu. Każdy dom ma własny, piękny taras z pergolą oraz ogrodzony ogród o powierzchni od ok. 70m2 do 175m2.

Budynek wolnostojący o powierzchni całkowitej 240m2 zawiera w sobie garaż na dwa samochody, ma też oddzielny wjazd i wejście na posesję z ulicy Ligustrowej. Poddasza wszystkich domów są wykonane w wersji bez ścian działowych, z ociepleniem wełną mineralną na stropie, oddzielone termicznie od kondygnacji pod nimi. Kupujący decyduje o ich otwarciu i aranżacji w trakcie lub po zakończeniu inwestycji. Proponowany układ domów pozwala nabywcom na elastyczną, zgodną z bieżącym zapotrzebowaniem gospodarkę przestrzenią. Można na poddaszu wydzielić pokoje mieszkalne, dodatkową łazienkę, fitness, saunę czy po prostu mieć strych. Wszystko możliwe i do wyboru!  Osiedle ogrodzone ogrodzeniem stalowym, systemowym wysokości 1,50m na cokole betonowym, z bramą wjazdową uruchamianą pilotem oraz instalacją domofonową. Każdy budynek ma przypisane dodatkowe stanowisko parkingowe wewnątrz osiedla. Działki przynależne do budynków ogrodzone niskim, wewnętrznym ogrodzeniem stalowym na cokole betonowym. Budynki murowane w technologii tradycyjnej wykonane z materiałów o najwyższym współczynniku izolacji termicznej i dźwiękowej (silikat akustyczny). Osiedle wyposażone we wszystkie media (gaz, woda, kanalizacja, energia, Internet) oraz we własną infrastrukturę komunikacyjną to jest drogę osiedlową, dojścia do budynków, miejsca parkingowe. Każdy dom wraz z działką stanowić będzie odrębną własność z założoną Księgą Wieczystą obejmującą nieruchomość oraz udział we współwłasności przestrzeni komunikacyjnej (droga wewnętrzna jako odrębna działka z KW). Osiedle zlokalizowane poza strefami uciążliwości w strefie zabudowy mieszkaniowej przeznaczonej w procedowanym planie zagospodarowania przestrzennego dla budynków jednorodzinnych.

WARUNKI KOMUNIKACYJNE

Komunikacja samochodowa

Dogodny dojazd do centrum  ulicą Wał Miedzeszyński zajmie około 20 minut. Odległość od tej ulicy oraz ekrany dźwiękochłonne skutecznie izolują hałas drogowy od naszego osiedla.
Przystanek autobusowy przy Wale Miedzeszyńskim z 3 liniami i nocną jest w odległości 350m czyli 4 min pieszo.
Do Południowej Obwodnicy Warszawy dojadą Państwo w około 7 minut a stamtąd już wylot z miasta w wielu kierunkach czy też dojazd do jego odległych dzielnic.

Komunikacja kolejowa

Linia kolejowa z kolejką SKM, łącząca Otwock z Warszawą zapewnia szybki i wygodny dojazd do centrum. Najbliższy przystanek – Warszawa Międzylesie z parkingiem P+R w odległości 5km pozwala korzystać z transportu kolejowego. W wielkich aglomeracjach gdzie korki uliczne są stałym elementem krajobrazu kolej bywa dobrą alternatywą dla mieszkańców.

Metro

Metro to dalsza przyszłość ale:
Praska strona metra w kierunku południowym będzie rozbudowywana począwszy od stacji Stadion na której zrealizowane odgałęzienie i perony już czekają na budowę linii do przewidywanego przystanku końcowego przy skrzyżowaniu ulicy Bora Komorowskiego z Trasą Siekierkowską, które znajduje się w odległości 3km od osiedla. Naturalnym przedłużeniem tej linii będzie nowa ulica Bora Komorowskiego, która kończyć się będzie w okolicy ul. Zwoleńskiej i dla której miasto wyznaczyło już stosowne rezerwy terenu (500 m od osiedla).

Rower

Bezkolizyjna ścieżka rowerowa na koronie wału wiślanego pozwala szybko dojechać do centrum czy też w stronę nowego mostu Obwodnicy Warszawy. Sieć ulic osiedlowych sprzyja rowerom poprzez nieduży i dosyć wolny ruch samochodowy.

Handel i usługi

Dogodne połączenie z centrum i każdą dzielnicą Warszawy, centrami handlowymi na obrzeżach miasta i w centrum dzielnicy Wawer pozwala korzystać w pełni z oferty miejskiej infrastruktury handlowo-usługowej. Szkoła podstawowa 15 minut pieszo, przedszkole – 3 minuty pieszo. Podstawowe sklepy spożywcze i przemysłowe w odległości 200 m od domu, przy ul. Bronowskiej.

ZIELEŃ, NATURA

Co prawda miasto nie buduje z reguły parków publicznych na jego obrzeżach i tak jest również w Wawrze ale w odległości 300 m od domu mają Państwo dziką naturę w tzw. międzywalu Wisły. Wspaniałe tereny spacerowe, biegowe, rowerowe ciągnące się kilometrami wśród dzikiej natury, przy rzece coraz bardziej czystej, z plażą i promem do Wilanowa. Ptactwo, sarny, dziki, ryby w rzece, natura na wyciągnięcie ręki! Tak blisko nigdzie w Warszawie, tylko tu!

SPORT, AKTYWNOŚCI

Bieganie, rower, tenis, basen, to wszystko będzie kolo domu. Trochę dalej otwockie lasy i malowniczy Świder. Nad Wisłą plaża, pływanie, jeziora i starorzecza z letnimi knajpkami i Spa. A całkiem koło domu, nowo zmodernizowana marina Warszawskiego Klubu Wioślarskiego gdzie można cumować swoją motorówkę czy houseboata i pływać na Zalew Zegrzyński, bulwary warszawskie czy nawet na Mazury. Naprawdę żal będzie iść do pracy czy szkoły, mając tyle atrakcji w zasięgu ręki…